بلاگ

چگونه فروشنده برنج شویم؟نکاتی درباره خرید برنج عمده که باید بدانیم…

بازاریابی و فروش برنج

چگونه فروشنده برنج شویم؟نکاتی درباره خرید برنج عمده که باید بدانیم…

فروش برنج

فروش برنج

نکات فروش برنج:

برنج محصول اساسی برای خانواده‌های ایرانی بوده و هست، همواره به خاطر اینکه برنج یکی از غلات اساسی می باشد. و فروش آن در سراسر کشور رواج دارد. و این موضوع باعث شده که فروش و بازاریابی برنج یکی از شغل  های پر رونق در کشور باشد و یا شاید شما دوست عزیزی که اکنون در صدد ایجاد شغل از طریق فروش برنج هستید که به صورت برنج فروشی و چه به صورت بازاریابی نیاز است به نکاتی توجه کنید که اکنون به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم.

نکاتی درباره خرید برنج:

برای برنج فروشی چه چیزهایی نیاز است؟

اولین چیزی که برای یک فروشگاه برنج فروشی نیاز هست مغازه آن است که هرچه مغازه پاخور تری باشد بهتر است ولی تجربه نشان داده عموماً مغازه  برنج فروشی نزدیک به مراکز میوه و تره بار از رونق و فروش بیشتری برخوردار است.

متراژ مغازه مهم است:

متراژ مغازه برنج فروشی به دلیل اینکه برنج یک محصول حجمی است و معمولاً برای خرید آن باید به صورت عمده اقدام کرد و حداقل ۵۰۰ کیلو تا ۱ تن باید از هر جنس در مغازه وجود داشته باشد. هرچه متراژ مغازه بیشتر باشد برای اعتماد مشتری که مقدار بیشتری از برنج را در مغازه می بیند بهتر است اما اگر مکان خرید یا اجاره یک مغازه بزرگ را نداشتید به فکر یک انبار در نزدیکی مغازه خود باشید تا بتوانید گونی ها را راحت به مغازه انتقال بدهیم و در اختیار مشتری قرار دهید.

چه مقدار برنج برای مغازه برنج فروشی نیاز است؟؟

بسته به موقعیت مغازه و مقدار مشتری و همچنین وسع مشتری هایی که در آن منطقه حضور دارند می‌توان در مقادیر مختلف برنج تهیه نمود ولی غالباً مقادیر بالا در انواع برنج می تواند در جلب اعتماد مشتری نقش زیادی داشته باشد.

چه نوع برنجی برای فروش در مغازه بهتر است:

این سوال خیلی از افرادی که به تازگی به دنبال راه اندازی فروشگاه برنج هستند در جواب این سوال باید گفت: که باید با آزمون و خطا ، تست به این سوال پاسخ داد  همه محصولات در مغازه بگذارید و ببینید کدام یک را بهتر به فروش می‌رسد و مشتری بیشتری دارند راحت‌تر به جواب این ساعت پی می‌برید چون ذائقه در منطقه تقریباً بر اساس نوع غذاهای آن منطقه و نیست وسع مالی آنها متفاوت است و باید برنج پرمصرف و قالب آن منطقه توسط آزمایش کردن شناخته شود.

نگهداری از برنج

نگهداری از برنج

برنج ارزان برای فروش مغازه مناسب است

  • احتمالاً این ضرب المثل که هیچ ارزانی بی دلیل نیست به گوش شما رسیده است.

در هر منطقه‌ای که مغازه دارید و برنج می فروشید مشتری هایی هستند که همیشه به دنبال قیمت هستند و بعد از قیمت گرفتن از شما از قیمت پایین تر یک مغازه دیگر تعریف می‌کنند، و شاید شما فکر کنید که آنها چگونه برنج هایشان را تهیه می‌کند ما در اینجا چند نکته اشاره می کنیم که دلیل این ارزانی مشخص شود:

  • خرید برنج به صورت عمده در ابتدای فصل برداشت و نگهداری و فروش آن در فصول دیگر…
  • همیشه خرید مقادیر بالا و تناژ با تخفیف هایی از سوی کشاورزان فروشنده عمده برنج همراه است
  • نکته: مهم و غیر انسانی که به طور زیادی در پایین آوردن قیمت برنج همراه است که به طور خواسته و ناخواسته در برنج فروشی قیمت محصولات را پایین می‌آورد. برنج مخلوط و یا فروش برنج نامناسب با نام و برند برنج های خوب و مورد پسند است که در صورت ناآگاهی مغازه‌دار از سوی تاجر برنج امکان اتفاق آن وجود دارد پس سعی کنید قبل از برنج فروش شدن حتماً با شناخت زیادی از برنج وظاهر آنها وارد بازار شوید.

بازاریابی برنج و پخش برنج:

برنج هم مانند اجناس دیگر توسط بازاریان زیادی به فروش می‌رسند، و به صورت پخش مویرگی توسط شرکت های پخش مواد غذایی عرضه می شود ولی اگر شما به عنوان یک فرد تازه کار و کم تجربه می خواهید وارد این بازار بزرگ و گسترده شوید باید به یک سری عوامل مهم توجه کنید نکاتی درباره خرید برنج:

  1. ابتدا اینکه همیشه در زمینه برنج کیفیت برتری خاصی نسبت به قیمت دارد و شاید یک بار بتوان برنج بی کیفیت را به مشتری را فروخت ولی باید قید فروش در دفعات بعدی را بزنید.
  2. اطلاعات و شناخت خود را نسبت به برنج و نحوه کاشت و برداشت و تولید آن و همچنین به انواع برنج و ظاهر آن ها بالا ببرید، چون در صورت ناآگاهی هم در خرید برنج ممکن است اشتباه کنید و هم در زمانی که می‌خواهید یک مشتری را متقاعد کنید.
  3. نکته سوم چون برنج کالای تقریباً قیمت بالا است و هم مقدار زیادی از آن را برای پخش مورد نیاز است از نظر سرمایه و پولی که برنج تهیه می کنید باید حداقل توانایی خرید چند تن برنج را برای ابتدای کار داشته باشید. و یا اینکه در ابتدا برای یک شخص دیگر که دارای مقادیر زیادی برنج است بازاریابی کنید و بعد سرمایه خودتان را وارد چرخه بکنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

 

برنج ایرانی مرغوب در  بازرگانی صدف گیلان…

برنج ایرانی و مرغوب را میتوانید از صدف گیلان تهیه کنید انواع برنج ایرانی با مقطوع ترین قیمت ها نکاتی درباره خرید برنج:

بازرگانی صدف گیلان تولید کننده بهترین و مرغوب ترین برنج ایرانی
شماره تماس:

  • ۰۹۱۲۶۹۴۳۱۶۸
    ۰۹۱۱۴۷۹۹۴۷۷

همچنین برای اطلاع از قیمت های روز میتوانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *