قیمت برنج

برنج طارم فجر سوزنی گرگان ارزان ترین قیمت

قیمت برنج طارم فجر

قیمت برنج طارم فجر که به طارم سوزنی معروف است تقریبا مناسب بوده و این برنج از ارقام پر محصول ولی با کیفیت متوسط می باشد که در شمال ایران کشت میشود که یک نوع برنج اصلاح نژاد شده می باشد و در راستای پرمحصول کردن این برنج این اصلاح انجام گردیده که از لحاظ ظاهری و پخت برنج خوبی است و ظاهر آن قبل از پخت حالت خنجری و سفید کدر و حالت مایل به شیشه ای دارد.

برنج فجر کجا کشت می شود

برنج برنج فجر سوزنی از برنج های پرمحصول شمال کشور و جزو برنج های دسته سرد است و در اکثر شهرهای شمالی بخصوص مازندران،گلستان ( فجر گرگان ) و نواحی کمی از گیلان کشت میشود.

تفاوت برنج فجر با دیگر ارقام

برنج های پر محصول بطور کلی از  عطر و طعم در مقایسه با برنج های محلی برابر نیستند که همین امر باعث ارزان بودن این نوع برنج ها در بازار شده است.
منتهی برنج فجر در مقایسه با سایر گونه های ارقام پر محصول بهتر است، زیرا برنج فجر از نظر کیفیت پخت و و همچنین شکل ظاهری مناسب و عطر متعادل که باب پخت مجلسی و رستورانی  است، برنج فجر را از سایر برنج های هم رده خود برتر ساخته است.

نحوه کاشت و برداشت برنج فجر

برنج فجر با آغاز سال جدید یعنی اوایل فروردین ماه کشاورزان شروع به آماده کردن بذر، فراهم کردن خزانه آماده کردن شالیزار، پاشیدن بذر ها در خزانه، کاشت محصول (نشا)، وجین کردن (از بین بردن علف های هرز) سم پاشی و برداشت برنج می کنند.
و نهایتا برنج فجر در مرداد ماه هر سال برداشت میشود , لازم به ذکر است از برنج فجر به دلیل دیررس بودن نمیتوان در کشت دوم از آن برداشت کرد.

برای اطلاع از پایین ترین قیمت برنج طارم فجر سوزنی به لینک زیر مراجعه کنید:

قیمت روز برنج طارم فجر فروردین سال ۹۹

همچنین برای اطلاع از قیمت های روز میتوانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *