بلاگ

تفاوت برنج گیلان و مازندران در چیست-صدف گیلان

تفاوت برنج های گیلان و مازندران

در این مقاله به بررسی تفاوت بین برنج گیلان و مازندران میپردازیم با صدف گیلان همراه باشید.

تفاوت برنج گیلان و مازندران در چیست؟

کشت برنج یکی از مهمترین عوامل در کیفیت آن است گیلانو مازندران از آب و خاک مناسب و حاصلخیزی برخوردار هستند که مرغوب ترین برنج ها را بسته به نوع کاشت تولید می‌کنند.

"تفاوت

 

مواد معدنی در پرورش برنج مهم است در گیلان املاح معدنی بسیار و در مازندران به دلیل فرسایش خاک این املاح کم است و همین علت برنجگیلان محبوبیت بیشتری دارد اما در استان مازندران دلیل آب به دلیل آب و هوا و شیب کوه به سمت دریا از آب بیشتری برخوردار هستند به همین دلیل در سال دوبار به کشتبرنج می پردازند.

برنج کدام بهتر است؟مازندران یا گیلان؟

در ماه فروردین و در مرداد ماه اما در استان گیلان به دلیل بارش فراوان در زمستان و پاییز امکان کشت دوم وجود ندارد کشت دوم برنج نسبت به اول محبوبیت بیشتری دارد عطر طعم برنج بسیار بهتر می شود به همین علت این برنج را در این منطقه یک برند می‌شناسند.

اما برخی برنج گیلان را انتخاب می‌کنند زیرا برنج که دوبار کشت می شود زمینه حاصلخیزی خود را از دست می دهد و کشاورزان مجبور به استفاده از کود شیمیایی برای تقویت زمین می‌شوند اما در گیلان از کود حیوانی استفاده می‌کنند برای حاصلخیزی خاک.

برنج مازندران کدام اند

برنج مازندران کدام اند

ویژگی برنج مازندران و گیلان؟

از لحاظ مزه برنجگیلان طعم شیرین و دلچسب تری نسبت به برنجمازندران دارد و قد برنجمازندران نسبت به برنج گیلان بلندتر و کشیده تر است از لحاظ رنگ ,رنگ برنج گیلان سفید مایل مایل به کرم است.

اما برنج مازندران کاملاً سفید است برنج گیلان از نظر است خیلی بهتر و حتی از پخت هم عطر خود را حفظ می‌کند و از بین نمی‌رود از بین این دو برنج بهتر است از برنجگیلان استفاده کنیم.

این برنج کیفیت عالی دارد اما نسبت به قیمت برنجمازندران برنجگیلان از قیمت بالاتری برخوردار است اما اگر قد و سفید بودن رنگ برنج برای تان مهم است از برنجمازندران استفاده کنید,برنج مازندران ظاهر مطلوبی دارد و به همین دلیل در رستوران ها بسیار از این برنج استفاده می‌شود.

تفاوت برنج ها

تفاوت برنج ها

نام های تجاری برنج شمال:

  • مازندران:طارم, شیرودی, فجر ندا

  • گیلان:غالبا در گیلان برنج صدری هاشمی و دم سیاه کشت می‌شود که در نواحی مختلف برنج های با کیفیت دیگری به صورت غیر تجاری و کم کاشت می‌شود.

صفحه اینستاگرام ما رو دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *